9. 11. 2021 / 

Aktuality

ZAPOJTE SE DO KONZULTACE EK O KRÁTKODOBÉM UBYTOVÁNÍ V BYTECH

Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci zaměřenou na krátkodobé pronájmy. Cílem této konzultace, která probíhá do 13. prosince, je získat od všech zúčastněných stran zpětnou vazbu ohledně současné situace a případných dopadů opatření týkajících se poskytování krátkodobých ubytovacích nájemních služeb.

V rámci konzultace mají být shromážděny názory na užitečnost už zavedených opatření a rovněž veškeré věcné informace, údaje a znalosti, které mohou být pro tuto iniciativu přínosné.

„Této konzultace se mohou zúčastnit všichni občané i všechny organizace. Komise by totiž ráda shromáždila podněty od široké škály zúčastněných stran: od členských států na všech úrovních (celostátní, regionální, místní), včetně regulačních orgánů, příslušných orgánů v oblasti cestovního ruchu, měst a jejich zástupců (zejména v případě měst, která jsou oblíbenými turistickými destinacemi) a podobně,“ vysvětlila předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Bronislava Sitár Baboráková.

Na stránkách Evropské komise je pro zájemce umístěn online dotazník, jehož prostřednictvím se lze konzultace účastnit.

Máte na nás dotaz?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *